BNP Paribas REIM sfinalizowało transakcję nabycia obiektu NOVE w Monachium
Kopiuj tekst

Europa

BNP Paribas REIM sfinalizowało transakcję nabycia obiektu NOVE w Monachium

Niemiecki zespół BNP Paribas Real Estate Investment Management (REIM) sfinalizował transakcję nabycia obiektu NOVE zaprojektowanego przez Antonio Citterio i zlokalizowanego w monachijskiej dzielnicy Arnulfpark, a zrealizowanego i oddanego niedawno do użytku przez firmę deweloperską Horus Development.

Zarządca nabył przedmiotową nieruchomość biurową w ramach transakcji terminowej typu forward we wrześniu 2016 roku. Cena nabycia nie została ujawniona. Obiekt jest obecnie w całości wynajęty, a BNP Paribas REIM wprowadzi się do niego wraz z innymi znanymi najemcami. W trakcie transakcji BNP Paribas REIM doradzała kancelaria Clifford Chance.

Duży popyt ze strony najemców na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy oraz wysokiej klasy struktura najemców znajdujących się obecnie w nieruchomości są dowodem na to, iż podjęliśmy właściwą decyzję inwestycyjną. Arnulfpark, nowa dzielnica powstała w przeciągu ostatnich kilku lat, jest teraz jedną z najbardziej popularnych lokalizacji biurowych w Monachium, a to za sprawą jej centralnego położenia oraz nowoczesnej architektury. Z radością będziemy w przyszłości czerpać z korzyści płynących z położenia naszego biura w tak doskonałej lokalizacji.

Reinhard Mattern, CEO, BNP Paribas REIM Germany

Nieruchomość została zrealizowana i oddana do użytku przez firmę deweloperską Horus Development GmbH, spółkę joint-venture założoną przez Salvis Consulting AG i Art-Invest Real Estate GmbH. Obiekt charakteryzuje wysokiej klasy projekt i wykończenie. BNP Paribas REIM nabyło nieruchomość dla niemieckiego inwestora instytucjonalnego, w imieniu którego firma zarządza europejską spółką inwestycyjną.
Główni najemcy to amerykańska korporacja notowana na giełdzie, która zajmować będzie dużej wielkości powierzchnię, firma rekrutacyjna Hays oraz firma konsultingowa Reply z branży IT. Pozostali najemcy to między innymi firmy konsultingowe EY, Simon Kucher, Salvis, operator centrów biznesowych Design Offices oraz BNP Paribas REIM Germany. Adres nowej siedziby firmy to Lilli-Palmer-Strasse 2, 80636 Monachium.
Budowa obiektu rozpoczęła się w połowie 2015 roku na działce o wielkości 7 329  m kw. zlokalizowanej na rogu Luise-Ullrich-Strasse i Lilli-Palmer-Strasse. Nieruchomość oferuje blisko 31 000 m kw. całkowitej powierzchni najmu, z czego blisko 27 000 m kw. to powierzchnia biurowa. Pozostała powierzchnia wykorzystana jest na cele gastronomiczne, handlowe oraz magazynowe. Dodatkowo w obiekcie znajduje się też 430 miejsc parkingowych. Główna część obiektu składa się z sześciu standardowych pięter, trzech poziomów podziemnych oraz reprezentacyjnego atrium o wysokości 23 metrów. Uzupełnieniem tego budynku jest ośmiopiętrowy wieżowiec zlokalizowany przy Luise-Ullrich-Strasse.
Pomysłodawcą koncepcji budynku oraz wykończenia jego wnętrz jest Antonio Citterio, światowej sławy architekt i projektant z siedzibą w Mediolanie. Projekt zagospodarowania terenu wokół obiektu został przygotowany i zrealizowany przez uznane na całym świecie szwajcarskie biuro architektury krajobrazu Enzo Enea. Obiekt NOVE został zaprojektowany jako zielony budynek spełniający wszystkie wymogi z zakresu efektywności energetycznej  i posiada certyfikat LEED (Platinum).
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.