BNP Paribas REIM ogłasza nabycie frankfurckiej siedziby Fiata na rzecz funduszu NEIF II

Germany

BNP Paribas REIM ogłasza nabycie frankfurckiej siedziby Fiata na rzecz funduszu NEIF II

Fundusz NEIF II (Next Estate Income Fund II), nabył niemiecką siedzibę firmy Fiat Chrysler Automobiles we Frankfurcie – od niemieckiego dewelopera Lang & Cie. Za sprawą najnowszej transakcji wartość funduszu wynosi obecnie blisko 750 milionów euro.

Budynek zlokalizowany w kompleksie Lindley Quartier w dzielnicy Ostend, będącą najnowszą dzielnicą biurową Frankfurtu, oferuje około 10 000 mkw powierzchni biurowej. Nieruchomość właśnie została oddana do użytku i może pochwalić się uzyskaniem precertyfikacji LEED na poziomie Gold. Zaletą obiektu jest łatwy dostęp do niego komunikacją miejską, a także wygodne i szybkie połączenie z obwodnicą miasta. Całość dostępnej w nieruchomości powierzchni zajmowana jest przez Fiat Chrysler Automobiles – siódmego na świecie pod względem wielkości producenta samochodów.
Laurent Boissin, Fund Advisor w Funduszu NEIF II komentuje: „ta czwarta z kolei już transakcja zawarta na terenie Niemiec wzmacnia pozycję inwestycyjną funduszu w odniesieniu do najważniejszych rynków w strefie euro z naciskiem na aktywa zrównoważone i długotrwałe. Długi okres obowiązywania umowy najmu w połączeniu z wyjątkowo korzystnymi warunkami finansowania wspierają prowadzoną przez fundusz politykę długoterminowej dystrybucji zysków.”
Fundusz NEIF II zarządzany przez BNP Paribas REIM Luxembourg jest ogólnoeuropejskim funduszem oferującym międzynarodowym inwestorom instytucjonalnym dywersyfikację portfela w ramach sektora biurowego w strefie euro z docelową roczną stopą rentowności na poziomie 5%.
Transakcja została sfinansowana przez niemiecki bank BayernLB.
Załączniki

Pobierz wszystkie

FCA HQ in Frankfurt

grafika | 3,41 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.