BNP Paribas Real Estate wprowadza najemców do Błonia

Rynek magazynowy

BNP Paribas Real Estate wprowadza najemców do Błonia

Opublikowany

Międzynarodowa firma doradcza BNP Paribas Real Estate Poland wspierała Panalpinę i Orbico Beauty w wyborze nowej lokalizacji magazynowo-biurowej. Obie firmy powiększą grono najemców Prologis Park Błonie. To kolejne transakcje przeprowadzone w I kwartale 2017 roku które koordynował dział powierzchni przemysłowych i logistycznych agencji.

Blisko 5 tys. mkw. powierzchni magazynowej zajmie nowy oddział Panalpiny w parku logistycznym położonym w podwarszawskim Błoniu. Nowa lokalizacja jest elementem strategii dynamicznego rozwoju firmy w obszarze metropolii warszawskiej. Panalpina jest globalną firmą specjalizującą się w kompleksowym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Ponad 500 biur firmy rozlokowanych jest w 70 krajach na całym świecie.

Otwarcie kolejnego magazynu w Polsce wpisuje się w naszą strategię oferowania usług End to End z wykorzystaniem globalnego zasięgu Panalpiny. Magazyn w Błoniu nastawiony będzie przede wszystkim na obsługę projektów wymagających kompletacji z branż takich jak fashion, retail, hi-tech. Zakładamy, że w ciągu roku powierzchnia operacji wzrośnie do około 10.000 m kw..

Robert Korczakowski, Dyrektor Logistyki Panalpina Polska

Drugim najemcą Prologis Park Błonie została Orbico Beauty działająca na rynku dystrybucji luksusowych kosmetyków i obuwia. W portfolio firmy znajdują się takie marki kosmetyczne jak Chanel, Clarins czy Matis, a także marki odzieżowe, w tym m.in.: Carlton, Converse i Havaianas. W błońskim parku logistycznym Orbico Beauty zajmie ponad 4,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i 300 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej.

Kapitalne położenie w odległości zaledwie dwudziestu kilku kilometrów na zachód od centrum Warszawy, a do tego wysoki standard podmiejskiego parku i wysoka jakość zarządzania to argumenty, które przesądziły o wyborze tej lokalizacji przez Panalpinę i Orbico Beauty. Prologis Park Błonie to nieruchomość dająca duże możliwości rozwoju operacji w granicach stołecznej aglomeracji.

Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland

W lipcu ubiegłego roku BNP Paribas Real Estate Poland, jako wyłączny agent wprowadził do parku logistycznego w Błoniu jednego z kluczowych graczy na rynku e-handlu, Allegro Group. Firma zdecydowała się na wynajem ponad 22 tys. mkw. w kompleksie, który oferuje 152 tys. mkw. w siedmiu budynkach.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Pyś - Fabiańczyk Katarzyna (7).jpg

grafika | 4,07 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
DS Smith Polska w Panattoni Park Krakow IV

temu

Jeden z wiodących graczy na europejskim rynku opakowań tekturowych, DS Smith Polska, w najnowszej inwestycji Panattoni w regionie zajmie ponad 3,5 tys. m kw. Firmie w wyborze lokalizacji i przeprowadzeniu transakcji doradzali eksperci z BNP Paribas Real Estate Poland.
W 2018 roku magazyny będą biły rekordy

temu

Rynek magazynów jest w rozkwicie. Pokazują to wyraźnie wyższe wskaźniki wzrostów niż w sektorze biurowym czy handlowym. Dobre prognozy markoekonomiczne sygnalizują, że 2018 będzie kolejnym rokiem, który sektor zaliczy na duży plus.
Imponujący trzeci kwartał dla działu powierzchni magazynowych

temu

Przedostatni kwartał roku to okres rozwoju i imponujących wyników działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych BNP Paribas Real Estate Poland. Zespół ekspertów BNP Paribas Real Estate w III kw. uczestniczył w największej transakcji najmu powierzchni magazynowej na stołecznym rynku, wspierając firmę eMAG w wynajmie 32,5 tys. m kw. Transakcja ta pozwoliła osiągnąć 52% udziałów w kontraktach sfinalizowanych przez agencję na warszawskim rynku, plasując ją na pozycji regionalnego lidera. Dodatkowo, w tym okresie postawiono na rozwój samego zespołu i przyjęto na pokład kolejnych specjalistów.
BNP Paribas Real Estate Poland z największą transakcją wynajmu na stołecznym rynku magazynów

temu

Jeden z wiodących, wielobranżowych sklepów internetowych, oferujących ponad 250 tys. produktów ponad tysiąca różnych marek, zajmie 32,5 tys. m kw. powierzchni w parku logistycznym P3 Błonie w sąsiedztwie Warszawy. W poszukiwaniu odpowiedniej lokalizacji i całym procesie najmu, firmę - na zasadach wyłączności - wspierali doradcy BNP Paribas Real Estate Poland. Dzięki transakcji, udział kontraktów sfinalizowanych przez agencję na warszawskim rynku wynosi 52%*, plasując BNP Paribas Real Estate Poland na pozycji regionalnego lidera. Łączny wolumen powierzchni wynajętej w samym trzecim kwartale przy zaangażowaniu Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych agencji powiększył się do 120 tys. m kw.