BNP Paribas Real Estate wprowadza najemców do Błonia

Rynek magazynowy

BNP Paribas Real Estate wprowadza najemców do Błonia

Międzynarodowa firma doradcza BNP Paribas Real Estate Poland wspierała Panalpinę i Orbico Beauty w wyborze nowej lokalizacji magazynowo-biurowej. Obie firmy powiększą grono najemców Prologis Park Błonie. To kolejne transakcje przeprowadzone w I kwartale 2017 roku które koordynował dział powierzchni przemysłowych i logistycznych agencji.

Blisko 5 tys. mkw. powierzchni magazynowej zajmie nowy oddział Panalpiny w parku logistycznym położonym w podwarszawskim Błoniu. Nowa lokalizacja jest elementem strategii dynamicznego rozwoju firmy w obszarze metropolii warszawskiej. Panalpina jest globalną firmą specjalizującą się w kompleksowym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Ponad 500 biur firmy rozlokowanych jest w 70 krajach na całym świecie.

Otwarcie kolejnego magazynu w Polsce wpisuje się w naszą strategię oferowania usług End to End z wykorzystaniem globalnego zasięgu Panalpiny. Magazyn w Błoniu nastawiony będzie przede wszystkim na obsługę projektów wymagających kompletacji z branż takich jak fashion, retail, hi-tech. Zakładamy, że w ciągu roku powierzchnia operacji wzrośnie do około 10.000 m kw..

Robert Korczakowski, Dyrektor Logistyki Panalpina Polska

Drugim najemcą Prologis Park Błonie została Orbico Beauty działająca na rynku dystrybucji luksusowych kosmetyków i obuwia. W portfolio firmy znajdują się takie marki kosmetyczne jak Chanel, Clarins czy Matis, a także marki odzieżowe, w tym m.in.: Carlton, Converse i Havaianas. W błońskim parku logistycznym Orbico Beauty zajmie ponad 4,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i 300 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej.

Kapitalne położenie w odległości zaledwie dwudziestu kilku kilometrów na zachód od centrum Warszawy, a do tego wysoki standard podmiejskiego parku i wysoka jakość zarządzania to argumenty, które przesądziły o wyborze tej lokalizacji przez Panalpinę i Orbico Beauty. Prologis Park Błonie to nieruchomość dająca duże możliwości rozwoju operacji w granicach stołecznej aglomeracji.

Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland

W lipcu ubiegłego roku BNP Paribas Real Estate Poland, jako wyłączny agent wprowadził do parku logistycznego w Błoniu jednego z kluczowych graczy na rynku e-handlu, Allegro Group. Firma zdecydowała się na wynajem ponad 22 tys. mkw. w kompleksie, który oferuje 152 tys. mkw. w siedmiu budynkach.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Pyś - Fabiańczyk Katarzyna (7).jpg

grafika | 4,07 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
MBB Logistics wprowadzi się do Exeter Park Słubice

Już wkrótce firma MBB Logistics, oferująca kompleksową usługę fulfilment dla branży e-commerce, wprowadzi się do centrum logistycznego Exeter Park Słubice. Na potrzeby własnej działalności zajmie ponad 15 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej. W znalez
Hegen Polska rozgości się w Panattoni Park Szczecin II
Jeden z kluczowych graczy specjalizujących się w sprzedaży domowego sprzętu sportowego i rekreacyjnego przez Internet, Hegen Polska zajmie w parku Panattoni Park Szczecin II ponad 9,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej. W znalezieniu nowej lokalizac
7R City Flex Szczecin idealnym miejscem dla rozwoju Artisanal Tapas
Od stycznia hiszpanska firma Artisanal Tapas zajmie w szczecińskim obiekcie będącym częścią sieci 7R City Flex 1 500 mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej i 300 mkw. powierzchni biurowej. W procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji warunkow najmu producenta przek
BNP Paribas Real Estate wskazuje drogę nowemu graczowi na rynku logistycznym

Firma VEIS, działająca na rynku usług spedycyjno-logistycznych, zadebiutowała na polskim rynku. Logistyk specjalizujący się w transporcie towarów na kierunkach wschodnich zajmie blisko 2 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym P3 Błonie. Za znalezienie pierwszej lokalizacji dla wchodzącej na rynek firmy VEIS odpowiedzialni byli eksperci z Działu Wynajmu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.