BNP Paribas Real Estate wprowadza najemców do Błonia

Rynek magazynowy

BNP Paribas Real Estate wprowadza najemców do Błonia

Opublikowany

Międzynarodowa firma doradcza BNP Paribas Real Estate Poland wspierała Panalpinę i Orbico Beauty w wyborze nowej lokalizacji magazynowo-biurowej. Obie firmy powiększą grono najemców Prologis Park Błonie. To kolejne transakcje przeprowadzone w I kwartale 2017 roku które koordynował dział powierzchni przemysłowych i logistycznych agencji.

Blisko 5 tys. mkw. powierzchni magazynowej zajmie nowy oddział Panalpiny w parku logistycznym położonym w podwarszawskim Błoniu. Nowa lokalizacja jest elementem strategii dynamicznego rozwoju firmy w obszarze metropolii warszawskiej. Panalpina jest globalną firmą specjalizującą się w kompleksowym zarządzaniu łańcuchem dostaw. Ponad 500 biur firmy rozlokowanych jest w 70 krajach na całym świecie.

Otwarcie kolejnego magazynu w Polsce wpisuje się w naszą strategię oferowania usług End to End z wykorzystaniem globalnego zasięgu Panalpiny. Magazyn w Błoniu nastawiony będzie przede wszystkim na obsługę projektów wymagających kompletacji z branż takich jak fashion, retail, hi-tech. Zakładamy, że w ciągu roku powierzchnia operacji wzrośnie do około 10.000 m kw..

Robert Korczakowski, Dyrektor Logistyki Panalpina Polska

Drugim najemcą Prologis Park Błonie została Orbico Beauty działająca na rynku dystrybucji luksusowych kosmetyków i obuwia. W portfolio firmy znajdują się takie marki kosmetyczne jak Chanel, Clarins czy Matis, a także marki odzieżowe, w tym m.in.: Carlton, Converse i Havaianas. W błońskim parku logistycznym Orbico Beauty zajmie ponad 4,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i 300 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej.

Kapitalne położenie w odległości zaledwie dwudziestu kilku kilometrów na zachód od centrum Warszawy, a do tego wysoki standard podmiejskiego parku i wysoka jakość zarządzania to argumenty, które przesądziły o wyborze tej lokalizacji przez Panalpinę i Orbico Beauty. Prologis Park Błonie to nieruchomość dająca duże możliwości rozwoju operacji w granicach stołecznej aglomeracji.

Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland

W lipcu ubiegłego roku BNP Paribas Real Estate Poland, jako wyłączny agent wprowadził do parku logistycznego w Błoniu jednego z kluczowych graczy na rynku e-handlu, Allegro Group. Firma zdecydowała się na wynajem ponad 22 tys. mkw. w kompleksie, który oferuje 152 tys. mkw. w siedmiu budynkach.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Pyś - Fabiańczyk Katarzyna (7).jpg

grafika | 4,07 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
BNP Paribas Real Estate Poland z największą transakcją wynajmu na stołecznym rynku magazynów

temu

Jeden z wiodących, wielobranżowych sklepów internetowych, oferujących ponad 250 tys. produktów ponad tysiąca różnych marek, zajmie 32,5 tys. m kw. powierzchni w parku logistycznym P3 Błonie w sąsiedztwie Warszawy. W poszukiwaniu odpowiedniej lokalizacji i całym procesie najmu, firmę - na zasadach wyłączności - wspierali doradcy BNP Paribas Real Estate Poland. Dzięki transakcji, udział kontraktów sfinalizowanych przez agencję na warszawskim rynku wynosi 52%*, plasując BNP Paribas Real Estate Poland na pozycji regionalnego lidera. Łączny wolumen powierzchni wynajętej w samym trzecim kwartale przy zaangażowaniu Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych agencji powiększył się do 120 tys. m kw.
Frigo Logistics i Longway Polska wynajmują na Mazowszu

temu

Operator logistyczny specjalizujący się w dystrybucji produktów głęboko mrożonych wynajął niespełna 1 200 m kw. powierzchni mroźniczej i 150 m kw. powierzchni biurowej w parku logistycznym P3 Błonie. Z kolei firma Longway Poland, właściciel popularnej marki rowerów Karbon, postawiła na lokalizację w Pruszkowskim Centrum Dystrybucyjnym, w którym zajmie ponad 1 400 m kw. magazynu i 300 m kw. powierzchni biurowo-socjalnej. Obie transakcje przeprowadzone zostały przy wsparciu konsultantów z Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland.
Pierwsza lokalizacja magazynowa Cosentino w Polsce

temu

Firma o hiszpańskich korzeniach z siedzibą główną w Almerii, której produkty - najwyższej klasy blaty kuchenne i łazienkowe - dostępne są na ponad 80 rynkach, zajęła w parku Hillwood & PHN Pruszków ponad 3 200 mkw. powierzchni magazynowej i 250 mkw. powierzchni biurowej i socjalnej. Eksperci BNP Paribas Real Estate Poland doradzali Cosentino w zakresie analizy i wyboru optymalnej lokalizacji oraz negocjacji warunków umowy.
ROHLIG SUUS Logistics debiutuje w gliwickim parku logistycznym

temu

Jeden z wiodących operatorów logistycznych, polska firma ROHLIG SUUS Logistics, wprowadzi się do parku logistyczno-magazynowego w Gliwicach. Nowa lokalizacja to element realizacji strategii dynamicznego rozwoju firmy. Przy analizie dostępnych opcji gliwickiego rynku magazynowego i poszukiwaniu powierzchni firmę wspierała agencja BNP Paribas Real Estate Poland.

BNP Paribas Real Estate introduces tenants to Błonie

The international advisory BNP Paribas Real Estate Poland supported Panalpina and Orbico Beauty in the selection process in respect of a new warehouse and office location. The two companies will join the ranks of tenants at Prologis Park Błonie. The above are two further transactions completed in QI 2017 and coordinated by the industrial and logistics department of the agency.