BNP Paribas Real Estate rozpocznie zarządzanie 16 obiektami logistycznymi na terenie Europy
BNP Paribas Real Estate rozpocznie zarządzanie 16 obiektami logistycznymi na terenie Europy

Property Management / Industrial

BNP Paribas Real Estate rozpocznie zarządzanie 16 obiektami logistycznymi na terenie Europy

BNP Paribas Real Estate zostało wybrane na dostawcę usług zarządzania 16 obiektami logistycznymi o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 600 000 mkw. zlokalizowanymi w pięciu krajach europejskich. Ta strategiczna umowa o ogólnoeuropejskim zasięgu została podpisana z nowo utworzoną spółką specjalizującą się w zarządzaniu obiektami logistycznymi Urban Real Estate Partners (UREP).

W pierwszym kwartale 2018 roku linia biznesowa zarządzania nieruchomościami rozpoczęła świadczenie bieżących usług zarządzania w odniesieniu do następujących nieruchomości:
  • 6 obiektów na terenie Francji (Belfort, Hawr, Rennes, Orlean, a także Combs-La-Ville oraz Rouen, które zostały dodane do zarządzanego portfolio w październiku 2018 roku)
  • 4 obiekty w Niemczech (Frankfurt, Kölleda, Langgöns, a także Berlin, który został dodany do zarządzanego portfolio w maju 2018 roku)
  • 4 obiekty w Holandii (2 x Maasvlakte, Hordijk oraz Schipol)
  • 1 obiekt w Hiszpanii (Tarancon)
  • 1 obiekt w Polsce (Sochaczew)

Ważnym aspektem przy tworzeniu naszej platformy logistycznej było znalezienie jednego zespołu o międzynarodowym zasięgu specjalizującego się w świadczeniu usług zarządzania nieruchomościami, którego systematyczne i aktywne działania pozwalałyby mu na szybkie i efektywne reagowanie na pojawiające się wyzwania. Ku naszemu ogromnemu zadowoleniu zespół BNP PRE odpowiedzialny za zarządzanie nieruchomościami wykazuje się skutecznością od samego początku naszej współpracy. Jesteśmy przekonani, iż w miarę rozrastania się naszego portfolio wartość dodana naszych inwestycji również będzie wzrastać

Paul Rodger, Dyrektor Zarządzający UREP

Podpisana umowa zarządzania nieruchomościami umacnia nasze dążenie do świadczenia kompleksowych usług na rzecz ogólnoeuropejskich portfeli nieruchomości. Zarządzanie projektami kluczowych klientów na skalę międzynarodową stawia przed nami wyzwania takie jak transgraniczna koordynacja działań oraz zarządzanie nieruchomościami logistycznymi. Świadczy ona o naszej umiejętności zarządzania wszystkimi rodzajami nieruchomości na poziomie europejskim, a także o dogłębnej znajomości lokalnych rynków.

Csongor Csukas, Head of International Property Management, BNP Paribas Real Estate

3 warehouses.png
Linia biznesowa zarządzania nieruchomościami komercyjnymi BNP Paribas Real Estate zajmuje pozycję lidera na rynkach kontynentalnej Europy, na których może poszczycić się optymalnym zasięgiem regionalnym, a to za sprawą swojej obecności w 57 miastach na terenie 13 krajów. W roku 2017 przychody z tytułu zarządzania nieruchomościami osiągnęły poziom 98 mln euro. Wielkość powierzchni w zarządzaniu wzrosła o 6,6% do poziomu 40,5 mln mkw. (z czego 56% stanowią powierzchnie biurowe, a 25% powierzchnie logistyczne). 41% zarządzanej powierzchni znajduje się we Francji, a 59% poza jej granicami.

Podpisanie powyższej umowy i przekroczenie w roku ubiegłym progu 40 mln mkw. powierzchni w zarządzaniu oznacza kontynuację naszych działań ukierunkowanych na budowanie oferty usług mającej swojej fundamenty w nowoczesnym stylu pracy, skupionej na potrzebach użytkownika i wykorzystującej innowacyjne rozwiązania, a to przy równoczesnym umacnianiu naszej pozycji na terenie całej Europy

Csongor Csukas, Head of International Property Management, BNP Paribas Real Estate

Załączniki

Pobierz wszystkie

Tarancon_Spain.jpg

grafika | 5,59 MB

Pobierz
Maasvlakte DC3_Netherlands.jpg

grafika | 3,55 MB

Pobierz
Wetzlar_Germany.JPG

grafika | 4,83 MB

Pobierz
Sochaczew_Poland.jpg

grafika | 1,18 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Niewidzialna Ręka” w Kazimierz Office Center

Właściciel krakowskiego centrum biurowego Kazimierz Office Center - GLL Real Estate Partners - przygotował dla pracowników biurowca akcję „Niewidzialna Ręka”. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa osób, które swoją drogę do pracy przemierzają rowerem poprzez wyposa
Klif z dwoma wyróżnieniami na Gali PRCH Retail Awards

Dom Mody KLIF doceniony został za kampanię PR, z kolei Magazyn Klif  wyróżniono w gronie magazynów custom publishing. Oba projekty  realizowane były pod okiem ekspertów marketingu z Działu Zarządzania  Nieruchomościami BNP Paribas Real Estate Poland, który zarządza Domem  Mody Klif w Warszawie i Galerią Klif w Gdyni.
Magazyn Klif drugim najlepszym custom publishing w Polsce

Złote Szpalty Roku zostały przyznane Magazynowi Mody Klif w 2016 roku, a w poprzednich latach magazyn otrzymał liczne wyróżnienia. Podczas tegorocznej jubileuszowej X Gali Power of content marketing jurorzy nagrodzili to wydawnictwo brązową nagrodą. O palmę pierwszeństwa Klif walczył z dwoma innymi centrami handlowymi, krakowską Bonarką i Posnanią. Złota nie przyznano.
Znane Polki na Dzień Praw Kobiet w Atrium Tower

Od 5 marca zdjęcia i krótkie biogramy m.in. Marii Skłodowskiej – Curie, Wandy Rutkiewicz czy Wisławy Szymborskiej zawisły w holu i windach biurowca Atrium Tower. W ten sposób właściciel biurowca chce przybliżyć sylwetki Polek, które stały się symbolami kultury, nauki czy sztuki oraz celebrować Międzynarodowy Dzień Praw Kobiet przypadający 8 marca.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.