Atenor zaczyna inwestować w Polsce

Warsaw

Atenor zaczyna inwestować w Polsce

Nowym właścicielem warszawskiego kompleksu biurowego, składającego się z dwóch budynków o łącznej powierzchni około 32 tys. mkw., została belgijska firma inwestycyjna i deweloperska Atenor.

To pierwsza inwestycja firmy na polskim rynku. W procesie zakupu, belgijskiego inwestora wspierali eksperci z Działu Rynków Kapitałowych BNP Paribas Real Estate Poland. Nowy właściciel powierzył również zarządzanie obiektami specjalistom z BNP Paribas Real Estate.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspierać Atenor w zakupie kompleksu biurowego na stołecznym Mokotowie, który w praktyce oznacza wejście dużego, silnego gracza na polski rynek. Transakcja doskonale wpisuje się w strategię inwestycyjną firmy, polegającą na aktywnym poszukiwaniu projektów w miastach z największym potencjałem rozwojowym, z doskonałą lokalizacją i możliwością do aktywnego zarządzania i budowania wartości.

Mateusz Skubiszewski, Dyrektor, Rynki Kapitałowe, Europa Środkowa i Wschodnia, BNP Paribas Real Estate Polska

Mateusz Skubiszewski kierował zespołem doradców, wspierany przez Karolinę Topolewska i Rafała Proczka.
Kompleks, w którego skład wchodzą dwa rozpoznawalne biurowce położony jest na warszawskim Mokotowie, przy ulicy Szturmowej. Atutem jest bliska odległość do centrum miasta i bardzo dobry dostęp do komunikacji miejskiej. Od lat kompleks kojarzony jest jako główna siedziba polskiego oddziału Hewlett-Packard. W biurowcu swoje biuro ma również dostarczająca rozwiązania w zakresie automatyki, firma Emerson.

Obecność nad Wisłą, po dotychczasowych sukcesach związanych z zaangażowaniem na rynkach rumuńskim i węgierskim, jest naturalnym krokiem w realizacji strategii rozwoju w regionie. Nasze dwa warszawskie projekty – w efekcie aktywnego zarządzania i rozbudowy – dadzą dobry początek do rozwoju na rynku polskim.

Sven Lemmes, Country Director, Atenor

Notowana na giełdzie Euronext w Brukseli firma w Europie Środkowo-Wschodniej znana jest z zaangażowania na rynkach węgierskim i rumuńskim. Atenor wyróżnia kompleksowe podejście do realizowanych projektów polegające na połączeniu efektywności ekonomicznej, optymalnej jakości, estetyki i nowoczesnych, przyjaznych środowisku technologii.
Attachments

Download All

Skubiszewski Mateusz

image | 249 KB

Download
Related Stories
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.