Nowe plany nowego właściciela Kraków Business Park

Kraków

Nowe plany nowego właściciela Kraków Business Park

Opublikowany

BNP Paribas Real Estate Poland reprezentowało First Property w sfinalizowanej transakcji zakupu Kraków Business Park (KBP).

Po przejęciu kompleksu  biurowego i restrukturyzacji jego finansowania First Property pozyskało obecnie nowe źródła kapitału własnego od grupy inwestorów na kwotę około 33 milionów euro do spółki Fprop Phoenix Ltd, będącej spółką holdingową  dedykowaną KBP. Dr Piotr Goździewicz, MRICS, Dyrektor w dziale Rynków Kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Rafał Proczek, Starszy Konsultant w dziale Rynków Kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej, BNP Paribas Real Estate Poland, pracowali po stronie kupującego przy przejęciu KBP przez First Property.
Kompleks KBP składa się z czterech budynków biurowych klasy A, oferujących łącznie 50 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu. Położony jest w sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Po zakupie kompleks zyskał nową nazwę - Eximius Park. Wśród jego najemców znajdują się między innymi takie firmy jak: ABB, Assa Abloy, UBS czy UPM.

Jesteśmy w pełni przekonani, że Eximius Park stanie się najlepszym kompleksem biurowym w Krakowie i jego okolicach. Budynki w kompleksie oferują powierzchnie biurowe wysokiej jakości, jednak będziemy dalej rozbudowywać usługi i infrastrukturę, tak aby najemcy czuli się w nim jak w domu. Nasze plany zakładają nowe boisko sportowe,   tereny zielone, dodatkowy parking, bezpłatny transport autobusowy dla najemców, zmodernizowaną stację kolejową ze zwiększoną częstotliwością kursowania pociągów do centrum Krakowa (w 15 minut do centrum), nowe punkty handlowe, szeroki wybór restauracji, przedszkole i wiele, wiele więcej. Jednocześnie planujemy uzyskać dobrą rentowność dla naszych udziałowców i inwestorów w KBP.

Ben Habib, Chief Executive of First Property Group

Kraków, który jest jednym z najsilniejszych polskich, biurowych rynków regionalnych, kontynuuje swój dalszy dynamiczny rozwój. W tym roku odnotowany został spadek stopy kapitalizacji dla najlepszych obiektów w mieście (prime yield) do poziomu 6%, współczynnik pustostanów wyniósł 9,1%, a według prognoz na pierwszy kwartał 2019 roku wolumen nowo podpisanych umów przekroczy 41 500 m2. Zgodnie z ostatnim rankingiem Tholons Services Globalization City Index 2017, Kraków jest drugą najlepszą lokalizacją w Europie i ósmą na świecie, dla lokowania się przedsiębiorstw z sektorów BPO i SSC.

Dr Piotr Goździewicz, MRICS, Dyrektor w dziale Rynków Kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Proczek Rafał

grafika | 2,64 MB

Pobierz
Goździewicz Piotr

grafika | 78,8 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kolejne umowy w diamentowym biurowcu

temu

Ray Allen, firma działająca w branży technologicznej i usług informatycznych zdecydowała się na wynajem biura o powierzchni około 500 m kw. w biurowcu Diamante Plaza na krakowskim Zabłociu.
BoConcept rozwija się w krakowskim Diamante Plaza

temu

Pochodząca z Danii marka, która od ponad 60 lat projektuje i produkuje wysokiej klasy meble, wynajęła dodatkową powierzchnię na parterze krakowskiego kompleksu Diamante Plaza. Co więcej, BoConcept zdecydował się na przedłużenie dotychczasowej umowy w budynku należącym do wiodącej hiszpańskiej firmy budowlanej Aldesa. Za wynajem powierzchni w Diamante Plaza od blisko roku odpowiada BNP Paribas Real Estate Poland.
Bank BGŻ BNP Paribas na dłużej w Avatarze

temu

Bank BGŻ BNP Paribas będący częścią wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas przedłużył umowę najmu 8 500 m kw. powierzchni biurowej w budynku Avatar. W procesie analizy, Bank BGŻ BNP Paribas, korzystał ze wsparcia konsultantów Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych  BNP Paribas Real Estate Poland.
Diamante Plaza z nowym wystrojem recepcji

temu

W ostatnich tygodniach recepcja Diamante Plaza zyskała nowe, wygodne meble. Koncepcja zmian w wystroju została stworzona wspólnie z najemcą budynku – firmą Bo Concept, która dostarczyła meble zaprojektowane przez Karima Rashida.