BNP Paribas REIM podało informację o zakupie drugiego co do wielkości centrum logistycznego branży e-commerce w Europie
Kopiuj tekst

Magazyny

BNP Paribas REIM podało informację o zakupie drugiego co do wielkości centrum logistycznego branży e-commerce w Europie

BNP Paribas REIM pośredniczyło w kupnie przez Vestas Investment Management drugiego co do wielkości i najbardziej zaawansowanego technologicznie centrum logistycznego branży e-commerce w Europie.

Jest to pierwsza transakcja kupna zawarta przez Fundusz Vestas European Logistics, który do końca bieżącego roku zamierza zainwestować kolejne 250 milionów euro w europejskie aktywa logistyczne. Obiekt zlokalizowany w Polsce w pobliżu Szczecina został oddany do użytku we wrześniu 2017 roku przez Panattoni Europe. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów na świecie o powierzchni 161 500 mkw. rozmieszczonych na trzech kondygnacjach. W obiekcie zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne, gdzie z pomocą pracownikom przychodzi ponad 3 000 robotów.

Transakcja ta to kolejny sukces naszych nowych struktur wspierających klientów w procesie wdrażania ich strategii inwestycyjnych na terenie Europy. W zeszłym roku z sukcesem pośredniczyliśmy w transakcji kupna So Ouest Plaza w Paryżu, a obecnie w imieniu naszych międzynarodowych klientów realizujemy kolejne transakcje. Naszym celem na najbliższe lata jest rozwój tego właśnie rodzaju działalności, co pozwoli nam na dalsze wzmocnienie naszej silnej pozycji w obszarze inwestycji w indywidualne aktywa.

Xavier Mouette, Dyrektor, Key Client Group, BNP Paribas REIM

Powyższa transakcja oznacza wzmocnienie pozycji BNP Paribas REIM jako zaufanego partnera dla kluczowych klientów międzynarodowych inwestujących na europejskich rynkach nieruchomości.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.