Bank BGŻ BNP Paribas na dłużej w Avatarze

Kraków

Bank BGŻ BNP Paribas na dłużej w Avatarze

Bank BGŻ BNP Paribas będący częścią wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas przedłużył umowę najmu 8 500 m kw. powierzchni biurowej w budynku Avatar. W procesie analizy, Bank BGŻ BNP Paribas, korzystał ze wsparcia konsultantów Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych  BNP Paribas Real Estate Poland.

Należący do Azora Europa biurowiec Avatar jest projektem mocno rozpoznawalnym, który na dobre zdążył się wpisać się w biurową panoramę Krakowa. Decyzja Banku BGŻ BNP Paribas, który w biurowcu rozwijał się od 2010 roku, świadczy o rozumieniu i spełnianiu dotychczasowych potrzeb najemcy przez właściciela budynku. Tym bardziej, że obecny rynek w  stolicy Małopolski dawał Bankowi sporo alternatyw.

Małgorzata Fibakiewicz, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych, BNP Paribas Real Estate Poland

W ślad za decyzją o przedłużeniu umowy najmu w dotychczasowej  lokalizacji, Bank podejmie kroki związane z optymalizacją biura podnoszącą jego ergonomię, funkcjonalność i komfort. Dodatkowo, właściciel biurowca - fundusz Azora Europa - przeprowadzi we współpracy z Bankiem kompleksową modernizację powierzchni wspólnych oraz lobby recepcyjnego.

Biurowiec Avatar bardzo dobrze spełniał nasze oczekiwania, będąc  przyjaznym, komfortowym i dobrze skomunikowanym miejscem pracy  krakowskiego Centrum Operacyjnego Banku BGŻ BNP Paribas. Dalsza obecność w tej lokalizacji dzięki renegocjowaniu warunków umowy najmu,  uzupełniona o remodeling, poprawę funkcjonalności biura, jak również wprowadzenie nowych trendów w projektowaniu przestrzeni biurowych,  pozwoli nam na dynamiczny, stabilny rozwój krakowskich struktur.

Jarosław Frączek, dyrektor Departamentu Nieruchomości i Inwestycji, Bank BGŻ BNP Paribas

Bardzo cieszy nas fakt przedłużenia umowy najmu przez BGŻ BNP Paribas, Doskonała lokalizacja, wysoka jakość budynku oraz efektywność przestrzeni biurowych zapewniają jego użytkownikom komfort pracy. W naszej wieloletniej współpracy z Bankiem zawsze staraliśmy się spełniać oczekiwania Najemcy, co na pewno wpłynęło na decyzję BGŻ BNP Paribas o pozostaniu w Avatarze.

Anna Szelc, reprezentująca fundusz Azora Europa na rynku CEE

Avatar jest nowoczesnym, 7-kondygnacyjnym biurowcem klasy A, zlokalizowanym w zachodniej części Krakowa w dzielnicy Bronowice, przy  jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta – ul. Armii Krajowej. Zaletą budynku jest jego dogodne połączenie zarówno z centrum  miasta, jak i lotniskiem Balice oraz autostradą A4. Całkowita powierzchnia biurowa w budynku, którego inwestorem i deweloperem była firma Echo Investment, zajmuje około 11 200 m kw. W 2010 roku biurowiec został kupiony przez hiszpański fundusz Azora Europa.

Rynek biurowy pod Wawelem nie zwalnia tempa. I trudno się temu dziwić, skoro stolica Małopolski to obecnie największe skupisko firm świadczących usługi dla biznesu. Warto dodać, że krakowski rynek  charakteryzuje spora chłonność, czego efektem było m.in. zrównoważenie  ubiegłorocznego popytu z podażą.

Tomasz Skrzypek, Starszy Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, BNP Paribas Real Estate Poland

Azora Europa to hiszpański fundusz private equity działający w CEE od  2007 roku. Azora od 2010 roku jest właścicielem Avatara w Krakowie,  który wraz z pozostałymi 6 kompleksami  biurowymi położonymi w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu stanowią portfolio Azora Europa w Europie Środkowo-Wschodniej.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Małgorzata Fibakiewicz

grafika | 111 KB

Pobierz
Tomasz Skrzypek

grafika | 1,59 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.