Bank BGŻ BNP Paribas na dłużej w Avatarze

Kraków

Bank BGŻ BNP Paribas na dłużej w Avatarze

Opublikowany

Bank BGŻ BNP Paribas będący częścią wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas przedłużył umowę najmu 8 500 m kw. powierzchni biurowej w budynku Avatar. W procesie analizy, Bank BGŻ BNP Paribas, korzystał ze wsparcia konsultantów Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych  BNP Paribas Real Estate Poland.

Należący do Azora Europa biurowiec Avatar jest projektem mocno rozpoznawalnym, który na dobre zdążył się wpisać się w biurową panoramę Krakowa. Decyzja Banku BGŻ BNP Paribas, który w biurowcu rozwijał się od 2010 roku, świadczy o rozumieniu i spełnianiu dotychczasowych potrzeb najemcy przez właściciela budynku. Tym bardziej, że obecny rynek w  stolicy Małopolski dawał Bankowi sporo alternatyw.

Małgorzata Fibakiewicz, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych, BNP Paribas Real Estate Poland

W ślad za decyzją o przedłużeniu umowy najmu w dotychczasowej  lokalizacji, Bank podejmie kroki związane z optymalizacją biura podnoszącą jego ergonomię, funkcjonalność i komfort. Dodatkowo, właściciel biurowca - fundusz Azora Europa - przeprowadzi we współpracy z Bankiem kompleksową modernizację powierzchni wspólnych oraz lobby recepcyjnego.

Biurowiec Avatar bardzo dobrze spełniał nasze oczekiwania, będąc  przyjaznym, komfortowym i dobrze skomunikowanym miejscem pracy  krakowskiego Centrum Operacyjnego Banku BGŻ BNP Paribas. Dalsza obecność w tej lokalizacji dzięki renegocjowaniu warunków umowy najmu,  uzupełniona o remodeling, poprawę funkcjonalności biura, jak również wprowadzenie nowych trendów w projektowaniu przestrzeni biurowych,  pozwoli nam na dynamiczny, stabilny rozwój krakowskich struktur.

Jarosław Frączek, dyrektor Departamentu Nieruchomości i Inwestycji, Bank BGŻ BNP Paribas

Bardzo cieszy nas fakt przedłużenia umowy najmu przez BGŻ BNP Paribas, Doskonała lokalizacja, wysoka jakość budynku oraz efektywność przestrzeni biurowych zapewniają jego użytkownikom komfort pracy. W naszej wieloletniej współpracy z Bankiem zawsze staraliśmy się spełniać oczekiwania Najemcy, co na pewno wpłynęło na decyzję BGŻ BNP Paribas o pozostaniu w Avatarze.

Anna Szelc, reprezentująca fundusz Azora Europa na rynku CEE

Avatar jest nowoczesnym, 7-kondygnacyjnym biurowcem klasy A, zlokalizowanym w zachodniej części Krakowa w dzielnicy Bronowice, przy  jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta – ul. Armii Krajowej. Zaletą budynku jest jego dogodne połączenie zarówno z centrum  miasta, jak i lotniskiem Balice oraz autostradą A4. Całkowita powierzchnia biurowa w budynku, którego inwestorem i deweloperem była firma Echo Investment, zajmuje około 11 200 m kw. W 2010 roku biurowiec został kupiony przez hiszpański fundusz Azora Europa.

Rynek biurowy pod Wawelem nie zwalnia tempa. I trudno się temu dziwić, skoro stolica Małopolski to obecnie największe skupisko firm świadczących usługi dla biznesu. Warto dodać, że krakowski rynek  charakteryzuje spora chłonność, czego efektem było m.in. zrównoważenie  ubiegłorocznego popytu z podażą.

Tomasz Skrzypek, Starszy Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, BNP Paribas Real Estate Poland

Azora Europa to hiszpański fundusz private equity działający w CEE od  2007 roku. Azora od 2010 roku jest właścicielem Avatara w Krakowie,  który wraz z pozostałymi 6 kompleksami  biurowymi położonymi w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu stanowią portfolio Azora Europa w Europie Środkowo-Wschodniej.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Małgorzata Fibakiewicz

grafika | 111 KB

Pobierz
Tomasz Skrzypek

grafika | 1,59 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kolejne umowy w diamentowym biurowcu

temu

Ray Allen, firma działająca w branży technologicznej i usług informatycznych zdecydowała się na wynajem biura o powierzchni około 500 m kw. w biurowcu Diamante Plaza na krakowskim Zabłociu.
BoConcept rozwija się w krakowskim Diamante Plaza

temu

Pochodząca z Danii marka, która od ponad 60 lat projektuje i produkuje wysokiej klasy meble, wynajęła dodatkową powierzchnię na parterze krakowskiego kompleksu Diamante Plaza. Co więcej, BoConcept zdecydował się na przedłużenie dotychczasowej umowy w budynku należącym do wiodącej hiszpańskiej firmy budowlanej Aldesa. Za wynajem powierzchni w Diamante Plaza od blisko roku odpowiada BNP Paribas Real Estate Poland.
Diamante Plaza z nowym wystrojem recepcji

temu

W ostatnich tygodniach recepcja Diamante Plaza zyskała nowe, wygodne meble. Koncepcja zmian w wystroju została stworzona wspólnie z najemcą budynku – firmą Bo Concept, która dostarczyła meble zaprojektowane przez Karima Rashida.
Dobra passa dla krakowskich biur

temu

Prosperity na biurowym rynku w stolicy Małopolski trwa, o czym świadczy zarówno ilość nowych projektów dostarczanych na rynek, jak i tych będących w fazie budowy i developmentu, oraz wolumen zawieranych transakcji. Eksperci BNP Paribas Real Estate Poland podkreślają, że dynamika rynku nie wpływa znacząco na stawki czynszowe ani na poziom pustostanów, które utrzymują się na stabilnym poziomie. 

New Head of the Valuation Department at BNP Paribas Real Estate in the Czech Republic

Marek Pohl assumed the role of Head of the Valuation Department at BNP Paribas Real Estate in Prague, thus obtaining a promotion from the position of Senior Property Valuer.