DS Smith Polska w Panattoni Park Krakow IV

DS Smith Polska w Panattoni Park Krakow IV

Opublikowany

Jeden z wiodących graczy na europejskim rynku opakowań tekturowych, DS Smith Polska, w najnowszej inwestycji Panattoni w regionie zajmie ponad 3,5 tys. m kw. Firmie w wyborze lokalizacji i przeprowadzeniu transakcji doradzali eksperci z BNP Paribas Real Estate Poland.

DS Smith w nowej lokalizacji zajmie ponad 3 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej oraz około 400 m kw. powierzchni biurowej.

Wynajem powierzchni w nowej lokalizacji w Skawinie jest naturalnym elementem realizacji strategii wzrostu firmy w obszarze usług dla klientów. Gruntowna analiza różnych wariantów, jaką przeprowadziliśmy wspólnie z BNP Paribas Real Estate Poland, a następnie elastyczne podejście dewelopera wynikające ze zrozumienia specyfiki naszego biznesu pozwoliły na wybór optymalnej z punktu widzenia intensywnego rozwoju naszej firmy lokalizacji.

Artur Popczyk, Dyrektor Centrów Usług dla Klientów w DS Smith

Najem nowej powierzchni w Skawinie to efekt kilkumiesięcznej intensywnej i merytorycznej pracy wszystkich stron oraz kolejny krok w udanej współpracy BNP Paribas Real Estate Poland z DS Smith.

Beata Wawro, Kierownik Centrum Usług dla Klientów Małopolska w DS Smith

Cieszymy się, że grono najemców Panattoni Park Kraków IV powiększy się o DS Smith. Poza dogodną lokalizacją oferujemy naszym najemcom najwyższy standard techniczny powierzchni i elastyczne podejście do ich wymagań. Taka synergia powoduje, że udało się znaleźć rozwiązanie adekwatne do potrzeb klienta.

Justyna Kononowicz, Leasing Manager, Panattoni Europe

Dla swojego klienta poszukiwaliśmy partnera biznesowego, który zapewniłby, oprócz wysokiego standardu powierzchni, elastyczne rozwiązania umożliwiające dalszy rozwój. Jesteśmy przekonani, że Panattoni Park Kraków IV sprosta oczekiwaniom DS Smith.

Martyna Kajka, Konsultant, BNP Paribas Real Estate Poland

Intensywnie rozpoczęliśmy rok, ale naszymi priorytetami pozostaje ekspansja nie tylko na rynku krajowym, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej oraz rozwój i doskonalenie usług budujących naszą linię biznesową w BNP Paribas Real Estate Poland.

Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate w Europie Środkowo-Wschodniej

Najnowszy, czwarty etap parku logistyczno-magazynowego Panattoni w oddalonej zaledwie 10 km od stolicy Małopolski Skawinie, to 33 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Park jest dostosowany do różnego rodzaju operacji logistycznych i dystrybucyjnych prowadzonych przez firmy z branż m.in. wydawniczej, spożywczej czy logistycznej. Panattoni Park Kraków IV położony jest niespełna 800 m od węzła transportowego, w którym łączą się drogi S7 (E77) i autostrada A4 (E40). Strategiczna lokalizacja zapewnia szybkie połączenie z Krakowem, Wrocławiem, Śląskiem i Niemcami. Dodatkowym atutem projektu jest dostęp do komunikacji publicznej ułatwiający pracownikom dojazd do parku.
DS Smith jest jednym z największych w Europie dostawców rozwiązań opakowaniowych z tektury, produkowanych zgodnie z indywidualnymi specyfikacjami klienta, ze szczególnym uwzględnieniem najnowocześniejszej myśli projektowej. Na rynku polskim firma rozwija swoją działalność od 1971 roku Obecnie zatrudnia ponad 1250 osób w 9 lokalizacjach, dzięki czemu jest w stanie sprostać wszelkim wymaganiom rynku. Oferuje szeroką gamę wysokiej jakości opakowań przemysłowo-transportowych, FMCG, displayów i opakowań POS oraz palet tekturowych. Dysponuje lokalnymi centrami usług, które świadczą m.in. usługi co-packingu czy magazynowania. Działalność produkcyjną i usługową firmy wspiera Centrum Impact w Kutnie oraz Centrum PackRight w Kielcach. Są to nowoczesne i innowacyjne miejsca do bezpośredniej i kreatywnej współpracy z klientem.

fot. Panattoni Park Kraków

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Panattoni Park Kraków

grafika | 12 MB

Pobierz
Katarzyna Pyś-Fabiańczyk

grafika | 260 KB

Pobierz
Kajka Martyna

grafika | 372 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
W 2018 roku magazyny będą biły rekordy

temu

Rynek magazynów jest w rozkwicie. Pokazują to wyraźnie wyższe wskaźniki wzrostów niż w sektorze biurowym czy handlowym. Dobre prognozy markoekonomiczne sygnalizują, że 2018 będzie kolejnym rokiem, który sektor zaliczy na duży plus.
Imponujący trzeci kwartał dla działu powierzchni magazynowych

temu

Przedostatni kwartał roku to okres rozwoju i imponujących wyników działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych BNP Paribas Real Estate Poland. Zespół ekspertów BNP Paribas Real Estate w III kw. uczestniczył w największej transakcji najmu powierzchni magazynowej na stołecznym rynku, wspierając firmę eMAG w wynajmie 32,5 tys. m kw. Transakcja ta pozwoliła osiągnąć 52% udziałów w kontraktach sfinalizowanych przez agencję na warszawskim rynku, plasując ją na pozycji regionalnego lidera. Dodatkowo, w tym okresie postawiono na rozwój samego zespołu i przyjęto na pokład kolejnych specjalistów.
BNP Paribas Real Estate Poland z największą transakcją wynajmu na stołecznym rynku magazynów

temu

Jeden z wiodących, wielobranżowych sklepów internetowych, oferujących ponad 250 tys. produktów ponad tysiąca różnych marek, zajmie 32,5 tys. m kw. powierzchni w parku logistycznym P3 Błonie w sąsiedztwie Warszawy. W poszukiwaniu odpowiedniej lokalizacji i całym procesie najmu, firmę - na zasadach wyłączności - wspierali doradcy BNP Paribas Real Estate Poland. Dzięki transakcji, udział kontraktów sfinalizowanych przez agencję na warszawskim rynku wynosi 52%*, plasując BNP Paribas Real Estate Poland na pozycji regionalnego lidera. Łączny wolumen powierzchni wynajętej w samym trzecim kwartale przy zaangażowaniu Działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych agencji powiększył się do 120 tys. m kw.
Frigo Logistics i Longway Polska wynajmują na Mazowszu

temu

Operator logistyczny specjalizujący się w dystrybucji produktów głęboko mrożonych wynajął niespełna 1 200 m kw. powierzchni mroźniczej i 150 m kw. powierzchni biurowej w parku logistycznym P3 Błonie. Z kolei firma Longway Poland, właściciel popularnej marki rowerów Karbon, postawiła na lokalizację w Pruszkowskim Centrum Dystrybucyjnym, w którym zajmie ponad 1 400 m kw. magazynu i 300 m kw. powierzchni biurowo-socjalnej. Obie transakcje przeprowadzone zostały przy wsparciu konsultantów z Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland.