BNP Paribas REIM sprzedało nieruchomość biurową w Brukseli
Kopiuj tekst

Europe

BNP Paribas REIM sprzedało nieruchomość biurową w Brukseli

Zespół BNP Paribas Real Estate Investment Management (REIM) w Niemczech z powodzeniem przeprowadził transakcję sprzedaży obiektu biurowego przy Rue Guimard 1A w Brukseli.

Nabywcą przedmiotowej nieruchomości jest brytyjska firma inwestycyjna działająca w imieniu spółki luksemburskiej. Sprzedawcą był jeden z wyspecjalizowanych funduszy zarządzanych przez BNP Paribas REIM działający w imieniu inwestora instytucjonalnego. Przeniesienie własności nastąpi w ramach transakcji sprzedaży/nabycia udziałów. Dokładna cena nabycia nie została upubliczniona przez strony, jednakże osiągnęła ona poziom znacznie przekraczający cenę nabycia z 2011 roku.
Ta reprezentacyjna dziewięciopiętrowa nieruchomość biurowa została ukończona i oddana do użytku w 1973 roku, a w 2009 roku przeszła ona kompleksowy remont. Budynek spełnia więc oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów we wszystkich kluczowych aspektach. Całość blisko 10 000 m kw. powierzchni zajmowana jest przez belgijski oddział włoskiej spółki energetycznej.
Nieruchomość zlokalizowana jest w atrakcyjnym miejscu na rogu Avenue des Arts i Rue Guimard w dzielnicy Leopold, która jest najbardziej pożądaną lokalizacją biurową w Brukseli. Ze względu na obecność w niej licznych instytucji europejskich, takich jak Komisja Europejska oraz Parlament Europejski, ten segment brukselskiego rynku klasyfikowany jest też jako dzielnica europejska.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.