BNP Paribas Real Estate UK oraz Strutt & Parker ogłaszają fuzję
Kopiuj tekst

Europe

BNP Paribas Real Estate UK oraz Strutt & Parker ogłaszają fuzję

Umocnienie pozycji BNP Paribas Real Estate jako wiodącej firmy doradczej na europejskim rynku nieruchomości

BNP Paribas Real Estate ogłosiła przejęcie firmy Strutt & Parker, jednej z największych prywatnych spółek działających na brytyjskim rynku nieruchomości, dzięki czemu stanie się głównym graczem na rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Spodziewana finalizacja transakcji połączenia brytyjskiego oddziału BNP Paribas Real Estate ze Strutt & Parker ma dojść do skutku we wrześniu br.
BNP Paribas Real Estate jest wiodącym graczem na europejskim rynku nieruchomości świadczącym kompleksowe usługi obejmujące cały cykl życia nieruchomości (development,  transakcje, doradztwo, wyceny, zarządzanie nieruchomościami oraz zarządzanie inwestycjami).
Strutt & Parker jest jedną z głównych marek na brytyjskim rynku nieruchomości. Korzystając z sieci 60 biur zlokalizowanych na terenie całej Wielkiej Brytanii, firma oferuje klientom korporacyjnym i indywidualnym szeroką gamę usług dotyczących wszystkich typów nieruchomości (wiejskich, mieszkaniowych, handlowych, magazynowych oraz biurowych).

Cieszymy się, że mamy szansę tworzyć nową przodującą firmę doradczą na rynku nieruchomości, która połączy umiejętności dwóch renomowanych organizacji. Ta kombinacja umożliwi nam zaoferowanie naszym klientom na całym świecie, szerszego zakresu usług i głębi wiedzy oraz  doświadczenia jak i pozwoli na wprowadzenie jeszcze bardziej innowacyjnych usług oraz rozwiązań. Na tym etapie rozwoju będziemy zwracać szczególną uwagę na oczekiwania dwóch grup: pracowników i klientów

Thierry Laroue-Pont, CEO, BNP Paribas Real Estate

Jestem bardzo zaciekawiony perspektywą połączenia z silną marką, jaką jest BNP Paribas Real Estate. Jestem przekonany, iż da nam to nowy impuls do działania i pozwoli się wyróżnić na dynamicznie zmieniającym się rynku globalnym. Pozostaję pod wrażeniem podejścia i szacunku BNP Paribas Real Estate dla tradycyjnych wartości wyznawanych w naszej organizacji i nacisku kładzionego na dbałość o relacje zarówno z pracownikami, jak i klientami z wszystkich sektorów naszej działalności. Fuzja ta stwarza nie tylko atrakcyjne możliwości w gałęzi nieruchomości komercyjnych, ale również otwiera fantastyczne perspektywy w zakresie rynku nieruchomości mieszkaniowych i wiejskich, wynikających z wielkości i siły grupy, którą razem będziemy stanowić

Andy Martin, Senior Partner, Strutt & Parker

Eksperci z firmy Strutt & Parker, drugiej największej firmy działającej w sektorze nieruchomości wiejskich w Wielkiej Brytanii i trzeciej w sektorze mieszkaniowym, w oparciu o swoje dotychczasowe doświadczenie będą mogli świadczyć usługi związane z tymi sektorami.
Da to jednocześnie szansę brytyjskiemu oddziałowi BNP Paribas Real Estate na rozszerzenie zakresu jego działalności.  
Połączenie daje możliwość przedstawienia dodatkowych usług w odniesieniu do wszystkich typów aktywów i stworzenia rzeczywistej wartości dodanej dla klientów. Obydwie firmy działają pod hasłem „klient jest najważniejszy”, ze szczególnym nastawieniem na najwyższą jakość usług, co po finalizacji fuzji będzie odzwierciedlone i kontynuowane w działaniach wszystkich zespołów.
Zespoły Strutt & Parker odpowiedzialne za doradztwo z zakresu nieruchomości mieszkaniowych i wiejskich oraz inwestycje budowlane będą kontynuowały działalność pod szyldem Strutt & Parker, natomiast gałąź nieruchomości komercyjnych działać będzie pod marką BNP Paribas Real Estate.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.