BNP Paribas Real Estate Poland wprowadza programistów do gdańskiego biurowca

Gdańsk

BNP Paribas Real Estate Poland wprowadza programistów do gdańskiego biurowca

Neoteric, firma z branży IT, zajmie 300 mkw. w gdańskim biurowcu C200 Office. Spółka zapewniła sobie możliwość powiększenia biura do 1 000 mkw. Firma Euro Styl całkowicie zmodernizowała budynek z lat 70. i dostosowała do standardu klasy A.

Proces znalezienia lokalizacji i negocjacja warunków najmu koordynowały Monika Wakulska i Małgorzata Małecka z Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland. Kluczowe w transakcji było znalezienie lokalizacji umożliwiającej szybkie wprowadzenie Neoteric do nowego biura, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości powiększenia powierzchni do 1 000 m kw.
Dzięki centralnej lokalizacji C200 Office pracownicy Neoteric będą mogli szybko i sprawnie dotrzeć do biura licznymi środkami komunikacji miejskiej, jak również własnym autem czy rowerem. Przed głównym wejściem do budynku znajdują się przystanek tramwajowy, ścieżka rowerowa, a najbliższa stacja SKM Gdańsk Politechnika jest w odległości 600 m od biurowca.  
Pozbawione korporacyjnej sztampy oraz drylu wnętrza C 200 Office przyciągają przede wszystkim młode i dynamiczne firmy z sektora IT, które oczekują od przestrzeni biurowych bardziej nieformalnej atmosfery oraz możliwości rozwoju. Pracownicy Neoteric będą mogli zrelaksować się przy grach na Playstation w ogólnodostępnym „Playroom” ze strefą chillout.

Przeprowadzka Neoteric w tak krótkim czasie nie byłaby możliwa, gdyby nie ścisła i bardzo merytoryczna współpraca od samego początku do końca projektu. Nowa lokalizacja, oferująca wysoki standard pracy wpisuje się w założenia strategii dynamicznego rozwoju firmy. Kontrakt daje możliwość ponad trzykrotnego powiększenia biura Neoteric

Małgorzata Małecka, Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland

Neoteric od 2005 roku zajmuje się tworzeniem dedykowanych aplikacji i systemów IT dla biznesu. W tym czasie firma zbudowała kilkadziesiąt usług chmurowych, m.in. dla klientów branży IT, lotniczej i finansowej. Wśród start-upów z grupy Neoteric wymienić można m.in.: platformę SkillHunt służącą do rekrutacji pracowników IT, aplikację do umawiania spotkań Appoint.ly i SaaS Managera, czyli platformę przyspieszającą wdrażanie przez firmy usług dodanych. SaaS Manager ma na swoim koncie wygrane i wyróżnienia w licznych konkursach branżowych, m.in. Pitch to London, InternetBeta czy infoShare Startup Contest. Podczas tego ostatniego zamknął pierwszą rundę inwestycyjną z Ferber VC - funduszem znanym m.in. z inwestycji w firmę MUSE Artura Kurasińskiego.

Przy wyborze nowego biura, szczególnie ważna była dla nas możliwość jego późniejszego powiększenia. Projektów przybywa, nasz zespół wciąż się rozwija, a chcąc utrzymać tę tendencję, będziemy z czasem potrzebować coraz więcej przestrzeni. Drugim ważnym kryterium był klimat miejsca - C200 jest świetnym połączeniem nowoczesnego biura i przyjaznej przestrzeni, a widok na stocznię podkreśla jego gdański charakter. Konsultanci z BNP Paribas Real Estate Poland uwzględnili te oczekiwania i wsparli nas merytorycznie, skutecznie prowadząc negocjacje z zarządcą budynku

Mateusz Paprocki, Dyrektor Operacyjny w firmie Neoteric

Załączniki

Pobierz wszystkie

C200

grafika | 3,05 MB

Pobierz
Wakulska Monika

grafika | 243 KB

Pobierz
Malgorzata Malecka

grafika | 1,68 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.