BNP Paribas Real Estate razem z WDP w Rumunii

Logistics

BNP Paribas Real Estate razem z WDP w Rumunii

Opublikowany

BNP Paribas Real Estate reprezentowało jednego z wiodących międzynarodowych operatorów logistycznych w procesie negocjacji umowy najmu magazynu położonego w Pitesti w Rumunii. Powierzchnia magazynowa dla nowego klienta będzie w całości zaprojektowana, zbudowana i zaaranżowana pod kątem jego potrzeb. Magazyn zostanie zlokalizowany w ramach parku logistycznego WDP Park Oarja-Pitesti, a jego docelowa wielkość wyniesie 50 tys. mkw. 

O wyborze parku magazynowego WDP Park Oarja-Pitesti zdecydowały przede wszystkim kwestie związane z lokalizacją, tj. bliskim położeniem względem fabryki jednego z kluczowych klientów operatora logistycznego, dostępnością siły roboczej oraz elastycznością i profesjonalnym podejściem ze strony WDP, które zaprojektuje i wybuduje obiekt dla naszego klienta

Marcin Żuchniewicz, Associate Director w BNP Paribas Real Estate Poland

Dzięki wiedzy i doświadczeniu zespołu BNP Paribas Real Estate, udało nam się sfinanlizować negocjacje dotyczące nowego obiektu typu BTS w naszym parku logistycznym WDP Park Oarja/Pitesti. Nowa inwestycja to kolejny etap strategii dynamicznego rozwoju na rynku rumuńskim. Dzięki temu projektowi umocnimy naszą pozycję, jako jednego z wiodących deweloperów magazynowych w Rumunii

Jeroen Biermans, CEO WDP Rumunia

Projekt jest kolejnym efektem synergii pomiędzy zespołami BNP Paribas Real Estate w Polsce i Rumunii. Ostatnie miesiące pokazały, że konsekwentnie i skutecznie wdrażamy strategię wzmocnienia współpracy na rynkach Europy Środkowo- Wschodniej

Katarzyna Pyś – Fabiańczyk, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland, Europa Środkowo – Wschodnia

WDP (Warehouses De Pauw) jest jednym z wiodących deweloperów magazynowych w Holandii, Francji, Belgii i Luksemburgu, gdzie posiada portfel nowoczesnych obiektów magazynowych o powierzchni ok. 3 mln mkw. Firma od 2007 działa również na rynku rumuńskim. WDP jest notowane na giełdzie EURONEXT.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

BNP Paribas Real Estate razem z WDP w Rumunii

pdf | 281 KB

Pobierz
Marcin Zuchniewicz

grafika | 2,54 MB

Pobierz
Pyś - Fabiańczyk Katarzyna

grafika | 3,81 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
BNP Paribas Real Estate and WDP in Romania

temu

BNP Paribas Real Estate represented one of the leading international logistics operators during a lease negotiation process in respect of a warehouse facility located in Pitesti in Romania. The design, construction and fit-out of the warehouse space for the new client will be fully tailored to meet his specific needs. The warehouse facility with its target area of 50 000 sqm will be located within the WDP Park Oarja-Pitesti logistics park.
DS Smith Polska w Panattoni Park Krakow IV

temu

Jeden z wiodących graczy na europejskim rynku opakowań tekturowych, DS Smith Polska, w najnowszej inwestycji Panattoni w regionie zajmie ponad 3,5 tys. m kw. Firmie w wyborze lokalizacji i przeprowadzeniu transakcji doradzali eksperci z BNP Paribas Real Estate Poland.
W 2018 roku magazyny będą biły rekordy

temu

Rynek magazynów jest w rozkwicie. Pokazują to wyraźnie wyższe wskaźniki wzrostów niż w sektorze biurowym czy handlowym. Dobre prognozy markoekonomiczne sygnalizują, że 2018 będzie kolejnym rokiem, który sektor zaliczy na duży plus.
Imponujący trzeci kwartał dla działu powierzchni magazynowych

temu

Przedostatni kwartał roku to okres rozwoju i imponujących wyników działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych BNP Paribas Real Estate Poland. Zespół ekspertów BNP Paribas Real Estate w III kw. uczestniczył w największej transakcji najmu powierzchni magazynowej na stołecznym rynku, wspierając firmę eMAG w wynajmie 32,5 tys. m kw. Transakcja ta pozwoliła osiągnąć 52% udziałów w kontraktach sfinalizowanych przez agencję na warszawskim rynku, plasując ją na pozycji regionalnego lidera. Dodatkowo, w tym okresie postawiono na rozwój samego zespołu i przyjęto na pokład kolejnych specjalistów.