Nowa siedziba grupy BNL-BNP PARIBAS w Rzymie finalistą konkursu MIPIM

MIPIM | Europe

Nowa siedziba grupy BNL-BNP PARIBAS w Rzymie finalistą konkursu MIPIM

Budynek, za którego realizacją stoi BNP Paribas Real Estate, zlokalizowany jest w pobliżu dworca Camillo Benso Conte di Cavour i pomieści do 3 300 stanowisk pracy.  

Nowy obiekt wybudowany przez BNP Paribas Real Estate, który w przyszłości stanie się siedzibą Grupy BNL-BNP Paribas, znalazł się w finale konkursu MIPIM Awards 2017. Po przeprowadzeniu dokładnej analizy setek projektów z całego świata międzynarodowe jury składające się z dziewięciu ekspertów z sektora nieruchomości zakwalifikowało budynek do finałowej czwórki walczącej o międzynarodowe uznanie w kategorii „Best Office and Business Development”.

Zwycięski projekt zostanie ogłoszony podczas targów nieruchomości odbywających się w Cannes w dniach 14-17 marca. Zgodnie z zasadami konkursu zwycięzca zostanie wybrany poprzez połączenie głosów międzynarodowego jury oraz głosów uczestników targów MIPIM, gdzie głosy oddane przez każdą z tych grup przekładają się na 50% ostatecznego wyniku. Uroczysta gala MIPIM Awards odbędzie się 16 marca o godz. 18.30 w Pałacu Festiwalowym.

Zrealizowany przez BNP Paribas Real Estate a zaprojektowany przez biuro projektowe 5+1AA budynek ma powierzchnię 75 000 mkw. usytuowanych na 12 piętrach i 4 poziomach podziemnych. Obiekt charakteryzuje niebanalna oraz innowacyjna bryła komponująca się z jego miejskim otoczeniem, co równocześnie – jako kontynuacja trendu rozpoczętego przez nowy dworzec kolei szybkobieżnej Camillo Benso Conte di Cavour zaprojektowany przez biuro projektowe ABDR Architetti Associati – nadaje nowoczesny charakter sąsiedztwu, w którym się znajduje.

Obiekt pomieści do 3 300 stanowisk pracy, a także centrum szkoleniowe, salę widowiskową, firmową restaurację, garaż, taras, z którego rozpościerać się będą panoramiczne widoki na okolicę, siłownię oraz żłobek/przedszkole, co czyni z niego komfortowe miejsce pracy odpowiadające współczesnym zasadom dbałości o dobre samopoczucie pracowników.

Projekt ten wyróżnia się dodatkowo wysokim poziomem zgodności z ideą zrównoważonego rozwoju, gdzie zużywana jest ilość energii mniejsza niż w budynkach tradycyjnych, co potwierdzone zostało przez sklasyfikowanie go jako obiektu Klasy A oraz przyznanie mu certyfikatu LEED Gold.

W lipcu 2016 roku budynek otrzymał inne ważne wyróżnienie, a mianowicie nagrodę „The Plan 2016” jako najlepszy obiekt nieruchomościowy o funkcji biurowej. Międzynarodowe jury, w którego skład wchodzili architekci Mario Cucinella, Kim Nielsen, Boris Podrecca, Raymund Ryan, Bernard Tschiumi oraz Li Xiangning, ogłosili budynek zwycięzcą po dokładnej analizie 500 projektów z całego świata.


W liczbach o nowej siedzibie Grupy BNL-BNP Paribas Group w Rzymie:

  • 75 000 mkw. Powierzchni całkowitej
  • 16 Całkowita liczba pięter (w tym 4 poziomy podziemne)
  • 400 Miejsc parkingowych
  • 1 800 mkw. Restauracja firmowa
  • 1 000 mkw. Centrum szkoleniowe
  • 3 300 Stanowisk pracy
  • 300 Miejsc na sali widowiskowej
  • 750 mkw. Powierzchnia żłobka/przedszkola
Załączniki

Pobierz wszystkie

BNL Headquarters | fot. Ezio Gosti

grafika | 3,14 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.