BNP Paribas Real Estate powiększa portfolio zarządzanych nieruchomości
Kopiuj tekst

Property Management

BNP Paribas Real Estate powiększa portfolio zarządzanych nieruchomości

Od początku kwietnia br. BNP Paribas Real Estate Poland, w imieniu firmy Pradera, przejmuje zarządzanie czterema parkami handlowymi IKEA Centers. Kontrakt powiększy krajowe portfolio obiektów zarządzanych przez firmę o ponad 140 tys. m kw. Docelowo, międzynarodowe struktury BNP Paribas Real Estate będą odpowiedzialne za zarządzanie 25 obiektami firmy Pradera w ośmiu krajach Europy.

5 kwietnia br. do portfolio nieruchomości zarządzanych przez BNP Paribas Real Estate Poland dołączyły cztery parki handlowe, które znajdują się w podwarszawskich Jankach,
w Katowicach, na warszawskim Targówku, a także na poznańskim Franowie. Umowy na zarządzanie polskimi obiektami to część pierwszego, paneuropejskiego kontraktu tej skali zawartego przez BNP Paribas Real Estate. Na mocy stosownych umów, od początku drugiego kwartału francuski oddział firmy będzie odpowiadał za zarządzanie trzema projektami, a niemiecki dziesięcioma. W drugiej kolejności, w późniejszym czasie w zarządzenie zostanie przejętych osiem parków handlowych zlokalizowanych w Czechach, Danii, Finlandii, Szwecji i Szwajcarii. Kompleksowe zarządzanie portfelem 25 obiektów opierać się będzie na kooperacji BNP Paribas Real Estate i biur partnerskich zlokalizowanych w poszczególnych krajach.

Ten projekt to dla nas duże wyróżnienie. Fundamentem współpracy z Praderą, która jest w gronie niekwestionowanych ekspertów w obszarze inwestycji w obiekty handlowe, będzie realizacja założeń średnio i długoterminowej strategii w wymiarze paneuropejskim. Wartość portfolio będziemy budować w oparciu o nasze kompetencje i doświadczenia w zarządzaniu tego typu projektami

Csongor Csukas, Dyrektor Zarządzający International Property Management, BNP Paribas Real Estate.

Finalizacja transakcji jest jednym z elementów ambitnych planów rozwoju na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. W ramach paneuropejskiego kontraktu za obsługę portfolio odpowiedzialny będzie bardzo doświadczony zespół zarządzający z BNP Paribas Real Estate. Zależy nam, żeby poprzez wysoką jakość zarządzania, a także przy wykorzystaniu ugruntowanej pozycji i potencjału tych obiektów, przejęte przez nas obiekty w długookresowej perspektywie były liderem w swojej kategorii

Agata Brzezińska, Head of CEE, Pradera

Istotna decyzja z punktu widzenia BNP Paribas Real Estate Poland dotyczy lokalizacji w Warszawie centrum obsługi usług finansowych dla wszystkich 25 obiektów zarządzanych przez firmę.

Trudno byłoby dziś mówić o sukcesie negocjacji w projekcie z funduszem Pradera gdyby nie solidne, międzynarodowe fundamenty firmy i ścisła współpraca w ramach sieci biur partnerskich BNP Paribas Real Estate na terenie Europy. Ten kontrakt to najlepszy dowód na to, że dział zarządzania konsekwentnie i przy pełnym wsparciu polskiej i globalnej centrali firmy jest w stanie realizować założenia korporacyjnej strategii, w taki sposób, aby uzyskać najwyższe standardy branżowe

Michał Pszkit, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami, Europa Środkowo-Wschodnia, BNP Paribas Real Estate Poland

W kontekście zarządzania obiektami handlowymi, polski oddział korzysta nie tylko z bogatych doświadczeń i globalnych kompetencji struktur BNP Paribas Real Estate, ale także z doświadczenia i wiedzy swojego zespołu.
Kontrakt z Praderą, która na początku marca poinformowała o przejęciu 25 parków handlowych IKEA Centers zlokalizowanych w 8 europejskich krajach, powiększa polskie portfolio BNP Paribas Real Estate Poland z 19 do 23 obiektów, z czego 9 to nieruchomości handlowe. Obok parków handlowych należących do Pradery, firma zarządza także m.in. warszawskim Domem Mody Klif, Centrum Handlowym Klif w Gdyni i Centrum Handlowym Turawa Park w Opolu.
Powiązane artykuły
Bardzo dobry pierwszy kwartał dla Działu Zarządzania BNP Paribas Real Estate

Końcówka pierwszego kwartału stała dla Działu Zarządzania Powierzchniami pod znakiem awansów, których łącznie odnotowano siedem. Kluczowe z nich to nominacje Michała Pszkita na stanowisko Head of Property Management, Adama Jaczyńskiego na stanowisko Finance Director oraz Anny Muszyńskiej-Gniado na stanowisko Marketing Director. W pierwszych trzech miesiącach 2017 roku do krajowego portfolio zarządzanego przez firmę dołączyły 4 parki handlowe należące do Pradery o łącznej powierzchni 140 tys. mkw.
A very good first quarter for the Property Management Department at BNP Paribas Real Estate

The end of the first quarter in the Property Management Department was marked by a total of 7 recorded promotions. The key ones include the appointment of Michał Pszkit to the position of Head of Property Management, Adam Jaczyński to the position of Finance Director and Anna Muszyńska-Gniado to the position of Marketing Director. Over the first three months of 2017 the domestic portfolio managed by the company expanded to include 4 retail parks with the total area of 140 000 sqm owned by the Pradera.
BNP Paribas Real Estate expands portfolio of managed properties

From the beginning of April, BNP Paribas Real Estate Poland will take over the management of four IKEA Centers retail parks located in Poland on behalf of the landlord Pradera. The contract will increase the Polish portfolio of managed properties by more than 140,000 sqm. Ultimately, the international property management business line of BNP Paribas Real Estate will manage 25 properties in eight European countries.
BNP Paribas Real Estate rozpocznie zarządzanie 16 obiektami logistycznymi na terenie Europy

BNP Paribas Real Estate zostało wybrane na dostawcę usług zarządzania 16 obiektami logistycznymi o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 600 000 mkw. zlokalizowanymi w pięciu krajach europejskich. Ta strategiczna umowa o ogólnoeuropejskim zasięgu została podpisana z nowo
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.